REGULAMIN Ligi Polskiej

Polish League and Polish Cup

Moderator: Polish Moderators

Locked
User avatar
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

REGULAMIN Ligi Polskiej

Post by Gladiator » Sun Oct 01, 2006 12:47 pm

Administracja Ligi Polskiej :

Zwierzchnictwo

Gladiator
- pomysłodawca i założyciel Ligi, - sprawuje historycznie nadzór nad nią oraz pomaga w organizacji

pearljammer, WojT - sprawują nadzór nad niąOrganizacja:

Ekstraklasa
- tabela : pearjammer

II liga
- tabela : ufuss

III liga A
- tabela : WojT

III liga B
- tabela : WojT

- poniższe ligi są tworzone w przypadku większej ilości chętnych menadżerów

IV liga
- tabela : WojT


Puchar Polski : WojT

Ławka rezerwowych : WojT


_______________________________________________________________________

Regulamin Ligi Polskiej :

Art. 1

1.1 W rozgrywkach Soccer Project Ekstraklasa bierze udział 10 drużyn w jednej grupie, które zakwalifikowały się na podstawie uzyskanych wyników rozgrywek Soccer Project Ekstraklasy i II ligi sezonu poprzedniego.

1.2 W rozgrywkach II ligi bierze udział 10 drużyn w jednej grupie, które zakwalifikowały się na podstawie uzyskanych wyników rozgrywek Soccer Project Ekstraklasy, II ligi i III ligi (A i B) sezonu poprzedniego.

1.3 W rozgrywkach III ligi bierze udział 20 drużyn w dwóch grupach, które zakwalifikowały się na podstawie uzyskanych wyników rozgrywek II ligi, III lig i IV lig sezonu poprzedniego.

1.4 W rozgrywkach IV ligi bierze udział 20 drużyn w dwóch grupach, które zakwalifikowały się na podstawie uzyskanych wyników rozgrywek III lig i IV lig sezonu poprzedniego.

Art. 2

2.1 Rozgrywki o mistrzostwo Soccer Project Ekstraklasy są prowadzone w terminach ustalonych przez zarząd Soccer Project Ekstraklasy. To samo dotyczy rozgrywek na pozostałych poziomach ligowych.

2.2 Prosimy wysyłać zaproszenia co najmniej 24h przed meczem, by nie było sytuacji, że ktoś wyśle np o 17.56 a druga strona nie zdąży zaakceptować. w takim przypadku drużyna gości wygra walkowerem 5:0. Tyczy się to również sytuacji, gdy drużyna przyjmująca zaproszenie zatwierdzi je tuż przed terminem jego rozegrania. Należy przyjmować otrzymane zaproszenia co najmniej 12h przed meczem.
Prosimy nie usuwać wiadomości o zaproszeniu na mecz, bo w razie potrzeby możecie być proszeni o screena z wiadomością przez Administrację, w celu uwierzytelnienia godziny otrzymania wiadomości.

2.2.a Godzina rozgrywania meczu podana w terminarzu jest godziną umowną - spowodowane to jest prowadzeniem poszczególnych lig programem, w którym należy podać godzinę rozgrywek.

2.2.b W przypadku niemożliwości wysłania zaproszenia w wyznaczonym terminie gospodarz zobowiązany jest do wyznaczenia najbliższego wolnego terminu informując o tym zdarzeniu gościa (bezpośrednio w SP) jak i prowadzącego ligę (zapis ten powinien ukazać się na forum w temacie dotyczącym danej kolejki)

2.3 Każdy zespół (a nie tylko gospodarz) jest zobowiązany do podawania wyników własnych meczów, należy to robić w odpowiednio do tego wyznaczonych wątkach na forum. Wynik należy podać przed upływem 48h od godziny 22.00 dnia którego została rozgrywana dana kolejka. W przypadku, gdy żadna z drużyn nie poda wyniku lub też w przypadku, gdy dany mecz się nie odbył i nie zostaną w przeciągu 48h złożone wyjaśnienia przez którąś ze stron, dlaczego nie został on rozegrany, ogłaszany jest obustronny walkower w danym meczu niezależnie od tego, jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

2.4 W przypadku wykrycia błędów w tabeli należy te błędy zgłosić do prowadzącego daną ligę najpóźniej do 3 dni od pojawienia się końcowej wersji tabeli danej ligi. W przeciwnym razie błędy te nie będą już później uwzględniane.

Art. 3

3.1 Drużyna rozgrywa z pozostałymi drużynami dwa spotkania, u siebie jako gospodarz oraz u przeciwnika jako gość.

3.2 Jeżeli spotkanie nie odbędzie się lub zostanie przerwane przed upływem regulaminowego czasu gry i niedokończone z jakichkolwiek przyczyn niezależnych od organizatora zawodów, obu klubów - wówczas spotkanie to należy rozegrać w najbliższym możliwym terminie.

Art. 4

4.1 Za każde rozegrane spotkanie przyznaje się liczbę punktów w zależności od uzyskanego wyniku: 3 punkty z zwycięstwo; 1 punkt za spotkanie nierozstrzygnięte (remis) ; 0 punktów za spotkanie przegrane.

4.2 W przypadku gdy spotkanie nie zostało rozegrane z winy gospodarza, przyznawany jest walkower 5:0 dla drużyny gości i odwrotnie, jeśli to goście zawinili, gospodarz otrzymuje walkower.

4.3 W szczególnych przypadkach (opisanych w Art. 2) może być przyznany obustronny walkower (wynik meczu ustalany jest jako 0:0 i każda drużyna otrzymuje za ten mecz 0 pkt).

Art. 5

5.1 W rozgrywkach Soccer Project Ekstraklasy kolejność zespołów w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów.

5.2 W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują:

5.2.1 przy dwóch zespołach:
a. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
c. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie" korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
d. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
e. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu,
5.2.2 więcej niż dwóch zespołach
a. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
c. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
d. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu,

5.3 W przypadku baraży zwycięzcą zawodów barażowych zostanie zespół, który uzyska większą liczbę punktów w obu meczach barażowych. W przypadku uzyskania równej liczby punktów o zwycięstwie decyduje:
a. przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;
b. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie" korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;

Art. 6

6.1 Klub, który zdobędzie I miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Soccer Project Ekstraklasy otrzymuje tytuł Mistrza Polski na okres jednego sezonu.

6.2 Klub, który zdobędzie II miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Soccer Project Ekstraklasy otrzymuje tytuł Wicemistrza Polski na okres jednego sezonu.

6.3 Drużyny, która zajmą w rozgrywkach Soccer Project Ekstraklasy 9 i 10 miejsce w tabeli, spadają do II ligi, w której rozgrywać będą zawody w następnym sezonie.

Art. 7

7.1 Drużyny, które zajmą 1 i 2 miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi rozgrywać będą zawody w następnym sezonie w Soccer Project Ekstraklasie.

Art. 8

8.1 Zespół, który w rozgrywkach Soccer Project Ekstraklasy zajmie miejsce 8 weźmie udział w barażach wg następujących zasad:
a. Pomiędzy drużyną, która zajmie w tabeli o mistrzostwo Soccer Project Ekstraklasy 8 miejsce, a drużyną, która zajmie w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi 3 miejsce, rozegrane zostaną mecze barażowe (mecz i rewanż), których zwycięzca uczestniczyć będzie w rozgrywkach o mistrzostwo Soccer Project Ekstraklasy w następnym sezonie. Gospodarzem pierwszego spotkania jest drużyna, która zajęła 3 miejsce w rozgrywkach II ligi.

Art. 9

9.1 Drużyny, która zajmą w rozgrywkach II ligi 9 i 10 miejsce w tabeli, spadają do III ligi, w której rozgrywać będą zawody w następnym sezonie. Zespół z 9 miejsca w II lidze spada do III ligi A, a zespół z 10 miejsca spada do III ligi B.

Art. 10

10.1 Drużyny, które zajmą 1 miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi (A i B) rozgrywać będą zawody w następnym sezonie w II lidze.

Art. 11

11.1 Zespoły, które w rozgrywkach II ligi zajmą miejsca 7,8 wezmą udział w barażach wg następujących zasad:
a. Pomiędzy drużyną, która zajmie w tabeli o mistrzostwo II ligi 7 miejsce, a drużyną, która zajmie w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi B 2 miejsce, oraz pomiędzy drużyną, która zajmie w tabeli o mistrzostwo II ligi 8 miejsce, a drużyną, która zajmie w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi A 2 miejsce, rozegrane zostaną mecze barażowe (mecz i rewanż), których zwycięzcy uczestniczyć będą w rozgrywkach II ligi w następnym sezonie. Gospodarzem pierwszego spotkania jest drużyna, która zajęła 2 miejsce w rozgrywkach III ligi (A lub B).

Art. 12

12.1 Drużyny, która zajmą w rozgrywkach III lig 9 i 10 miejsca w tabeli, spadają do IV ligi, w której rozgrywać będą zawody w następnym sezonie. Zespół z 10 miejsca w III lidze A oraz zespół z 9 miejsca w III lidze B spadają do IV ligi A, a zespół z 10 miejsca w III lidze B i 9 miejsca w III lidze A spadają do IV ligi B.

Art. 13

13.1 Drużyny, które zajmą 1 i 2 miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo IV lig (A i B) rozgrywać będą zawody w następnym sezonie w III lidze. Drużyna z 1 miejsca w IV lidze A oraz drużyna z 2 miejsca w IV lidze B awansują do III ligi A, a drużyna z 1 miejsca w IV lidze B oraz drużyna z 2 miejsca w IV lidze A awansują do III ligi B.

Art. 14

14.1 Zespoły, które w rozgrywkach III lig (A i B) zajmą miejsce 8 wezmą udział w barażach wg następujących zasad:
a. Pomiędzy drużyną, która zajmie w tabeli o mistrzostwo III ligi A 8 miejsce, a drużyną, która zajmie w rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi A 3 miejsce, oraz pomiędzy drużyną, która zajmie w tabeli o mistrzostwo III ligi B 8 miejsce, a drużyną, która zajmie w rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi B 3 miejsce, rozegrane zostaną mecze barażowe (mecz i rewanż), których zwycięzcy uczestniczyć będą w rozgrywkach III ligi (A lub B) w następnym sezonie. Gospodarzem pierwszego spotkania jest drużyna z IV ligi

Art. 15

15.1 Drużyna klubu, która przed rozpoczęciem lub w czasie trwania rozgrywek mistrzowskich danej klasy zrezygnuje z dalszego uczestnictwa, zostanie wyeliminowana z rozgrywek.

15.2 Drużyna klubu, która w trakcie rozgrywek nie rozegra czterech wyznaczonych spotkań, zostaje automatycznie wyeliminowana z rozgrywek (nie rozegranie spotkanie = nie wysłanie lub nie przyjęcie na czas, lub w ogóle, zaproszenia na mecz).

15.3 W powyższych dwóch sytuacjach zespoły z Ekstraklasy, II ligi i III ligi w bieżącym sezonie zostają w "botami", a zespoły z niższych lig mogą być zastępowane zespołami oczekującymi na ławce rezerwowych.

15.4 Walkower z powodu złego stanu murawy nie będzie liczony jako nierozegranie spotkania.

15.5 Nie podanie wyniku na forum nie będzie liczone jako nierozegranie spotkania (jeśli wynik lub wyjaśnienia nie zostaną przedstawione na forum w odpowiednim czasie, to przyznawany jest obustronny walkower i to kto w tej sytuacji zawinił nie jest brane pod uwagę).

15.6 Zespół wykluczony z rozgrywek w danym sezonie może do nich przystąpić w kolejnym pod warunkiem, że zapisze się ponownie na ławkę rezerwowych - obowiązuje go, tak jak innych, kolejność przyjmowania zespołów z ławki do ligi.

15.7 Wszystkie boty zostają po rozegraniu kompletu meczów przesunięte na ostatnie miejsca w swojej lidze bez względu na bilans punktów i bramek jaki uzyskały.

15.8 Wszystkie boty po zakończeniu wszystkich meczy fazy zasadniczej danego sezonu są po kolei degradowane do najniższej klasy rozgrywkowej i w niej kasowane.

15.9 Jeżeli zespół który został botem znajdzie się na miejscu barażowym w danej lidze, wtedy baraż nie jest rozgrywany i drugi uczestnik barażu zostaje automatycznie jego zwycięzcą (o ile też nie jest botem).

15.10 W przypadku większej liczby botów zasady awansów/spadków/baraży ustala zarząd Ligi.

Art. 16

16.1 Prowadzący daną ligę jest osobą odpowiedzialną za poprawne jej funkcjonowanie.

16.2 Prowadzący jest zobowiązany do wyegzekwowania, od uczestników prowadzonej przez siebie ligi, podania na forum wyników rozegranych (zgodnie z przyjętym terminarzem spotkań) przez nich meczy w ramach tejże ligi. Prowadzący ma możliwość stosowania sankcji wobec uczestników prowadzonej przez siebie ligi w przypadku nie wywiązywania się przez nich z obowiązków do jakich się zobowiązali (zapisując się do rozgrywek Ligi Polskiej) - patrz Art. 2.

16.3 Prowadzący zobowiązany jest do częstego aktualizowania tabeli prowadzonej przez siebie ligi oraz poprawienia wszelkich błędów, które zostały w niej odnalezione.

16.4 Prowadzący zobowiązany jest do stworzenia przed rozpoczęciem każdego sezonu terminarza dla prowadzonej przez siebie ligi oraz do jego aktualizacji, gdy zajdzie taka potrzeba.

16.5 Prowadzący zobowiązany jest do wymiany nieaktywnych zespołów w prowadzonej przez siebie lidze (jeśli zajdzie taka potrzeba oraz jeśli dana liga nie jest ligą zamkniętą) - patrz Art. 15.

Art. 17

17.1 Dodatkowe funkcje :
- Opiekun ławki rezerwowych - osoba zajmująca się rekrutacją nowych graczy i koordynująca działania mające na celu wymianę nie grających już w lidze zespołów.

Art. 18

18.1 Zapisy do Ligi Polskiej prowadzone są w tym wątku.
18.2 Programy mogące się okazać pomocnymi w prowadzeniu ligi bądź podliczaniu tabel na własne potrzeby można znaleźć w tym wątku.

Dodatkowe informacje :

Najlepsze zespoły z LP i PP mają szansę trafić do rozgrywek na szczeblu europejskim. Ile zespołów będzie miało możliwość tam zagrać jest uzależnione od przydziału miejsc dla naszego kraju.
Najlepsze zespoły z LP trafiają do SPCL, kolejne do SP-UEFA. Zwycięzca PP także ma szansę zagrać w SP-UEFA.
Szczegółów można się dowiedzieć u naszych koordynatorów.

- koordynator SPCL w Polsce - manro1
- koordynator SP-UEFA - pearljammer

_______________________________________________________________________

Regulamin stworzony przez mcmagik (podstawowa wersja) i Gladiator (późniejsze modyfikacje).

Regulamin może w każdej chwili zostać zmieniony. Zmiany mają charakter natychmiastowy i wiążący!
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)

Locked

Return to “Liga Polska i Puchar Polski (pl)”